Káva parí medzi najpopulárnejšie nápoje po celom svete, pre jej vysoký obsah kofeínu a jej pozitívne účinky na organizmus. Stačí jedna šálka kávy a telo sa do pár minút naštartuje a nabudí k lepšiemu výkonu, bohužiaľ tento účinok netrvá príliš dlho – približne 45-55 minút.

Aby sa ľudia udržali celý deň v takomto nabudenom stave, siahajú tak po ďalšej a ďalšej šálke kávy. A tu môžu nastať prvé problémy…pretože všetkého veľa škodí, aj kávu treba piť s mierou. Každé telo inak reaguje na kofeín, niekomu už po jednej šálke začne búšiť srdce, niekto vypije aj desať káv a nič mu nie je.

Čo sa v našom tele vlastne deje po vypití kávy?

Kofeín v našom tele začne uvoľňovať adrenalín /stresový hormón/, ktorý zrýchli činnosť srdca , zvýši krvný tlak, rozširuje cievy, čím sa dostáva do teľa viac kyslíka a primárne pripraví telo na zvýšenú aktivitu.

Podľa výskumov sa maximálna denná dávka kofeínu pohybuje v rozmedzí 200-300mg na deň. Odporúča sa vypiť do päť káv denne, zároveň piť dostatočné množstvo tekutín a v poobedných hodinách kávu už úplne vysadiť. Treba si však uvedomiť, že človek počas dňa príjme aj iné nápoje obsahujúce kofeín, tu je malý prehľad :

Nápoj
káva – espresso /30ml/
káva – bezkofeínová /30ml/
cappuccino /180ml/
Red Bull /250ml/
Kofola /330ml/
Coca Cola /330ml/
Čaj zelený /200ml/
Čaj čierny /200ml/

Množstvo kofeínu v mg
40
9
6
10
5
3
7
10

Medzi najčastejšie príznaky, spojené s nadmerným pitím kávy ľudia udávajú :

Poruchy spánku

Odporúča sa nepiť kávu vo večerných hodinách

Žalúdočné problémy

pijete kávu ktorá je prepražená alebo staršia /na povrchu zŕn sú olejové škvrny/ – odporúčam zvoliť čerstvú kávu so stredným pražením

V žalúdku cítite kyselinu

Pijete príliš kyslú kávu/100%-ná arabika/ a prekysluje vám žalúdok – skúste zmeniť kávu, ktorú pijete – odporúčam zmes arabika+robusta

Podráždenosť, búšenie srdca, bolesť hlavy, močopudný efekt

Vypili ste viac kávy ako vaše telo zvláda vstrebať – nutné znížiť množstvo vypitej kávy

Ak máte niektoré s týchto problémov môžte vyskúšať niektorú zo zmesi káv od slovenského výrobcu kávy PRESSBURG COFFEE, ktoré sú vyvinuté tak, aby nedráždili žalúdok , mali znížené percento nežiaducich účinkov a zároveň si udržali aj vyváženú chuť.

Veľa ľudí sa pýta, akú kávu si majú zaobstarať na pitie v domácnosti. Ak paríte ku kávičkárom, ktorí si doprajú viac šálok denne, odporúčam zainvestovať do automatického, alebo pákového kávovaru – táto investícia sa vám určite oplatí. Automatický je menej náročný na obsluhu, na pákovom si viete lepšie vyladiť chute kávy.

Pri výbere kávy je dôležité si rozmyslieť , aká chuť vám najviac vyhovuje:

  1. Výraznejšia chuť – kávy s veľkým podielom robusty /horkejšia chuť/ a viac upražené kávy
  2. Jemnejšia a lahodnejšia chuť – kávy s veľkým podielom arabiky /kyslejšia chuť/ a menej upražené kávy

Čerstvosť kávy je veľmi dôležitá

Odporúčam piť kávu upraženú na Slovensku a čo najčerstvejšiu maximálne do 3 mesiacov po upražení. Niektorí zahraniční výrobcovia dávajú záruku 2-3 roky, je to z dôvodu, pretože uplynie niekoľko mesiacov, kým sa káva dostane až k nám na pulty… káva môže byť v tom čase už vyprchaná. Preto je dôležité dôkladne si pozrieť dátum výroby.

Vybrať si zmes, alebo odrodovú kávu ?

Zmes je mix viacerých odrôd káv – namiešať ideálnu zmes, nie je také jednoduché, ako by sa zdalo a vyžaduje si to čas a veľa skúseností.

Odrodová káva obsahuje iba jeden druh kávy, väčšinou sa používajú kvalitné arabiky a jej cena je omnoho vyššia. Ak pijete viac šálok kávy denne je vhodnejšie zvoliť zmes viacerých druhov káv – chute sú väčšinou vyvážené a vždy chutia rovnako dobre. Pri výbere zmesi je vhodné sa pozrieť na podiel arabiky a robusty. Odporúčam pohybovať sa v rozpätí 75-95% arabiky a 5-25% robusty.

Pretože, aj robusta má v zmesi svoj význam – dodáva silu, má väčší podiel kofeínu a vytvorí lepšiu penu. Zmesi káv ASTÓRIA CAFE a GRAND CAFE /s podielom 80% arabika a 20% robusta /od slovenského výrobcu PRESSBURG COFFEE sú tou správnou voľbou, ako si spríjemniť deň dobrou kávou. Ak by nieto chcel experimentovať a hľadať nové chute, v tom prípade sú odrodové kávy dobrou voľbou, akurát môže byť občas sklamaný – odporúčam kupovať menšie balenia. Samozrejme každý druh kávy si vyžaduje aj iné nastavenie mlynčeka, treba obetovať aj zopár káv na doladenie hrúbky mletia.

Káva je najrozšírenejší prírodný životabudič na svete, vie dodať telu chýbajúcu energiu, pomerne rýchlo a jednoducho. Aj preto, v poslednej dobe čoraz viac zamestnávateľov prichádza na to, aké výhody má, ponúknuť svojim zamestnancom kávu na pracovisku. Je to výhodné pre obidve strany, pretože zamestnanec sa cíti komfortnejšie v práci, kde zamestnávateľ myslí na svojich zamestnancov a zamestnávateľ má prínos vo forme vyššej efektivity práce zamestnancov.

Účinky kávy počas práce

Podľa prieskumov sa ukázalo, že povzbudzujúce účinky kofeínu, z hľadiska produktivity práce sú veľmi prínosné. Kofeín v šálke dobrej kávy dokáže nabudiť organizmus, potlačiť únavu a pri mentálnej práci zlepšuje sústredenosť a pamäť.

Taktiež sa ukázalo, že pitie kávy pred, alebo počas pracovného stretnutia má pozitívny vplyv na rozhodovanie a rýchlejšie reakcie, čo je tiež veľmi dôležité pri dojednávaní podmienok a uzatváraní zmlúv. Na firemných meetingoch sa ľudia, ktorí pili kávu, viac zapájali do diskusie a boli aktívnejší. Podľa štúdie by zamestnanci počas nočných zmien, mali mať kávu taktiež k dispozícii, dôvodov je niekoľko – a to, že počas noci prichádza na zamestnanca veľký útlm, čo sa prejavuje vyššou chybovosťou, znížením koncentrácie a tí ktorí nepili kávu mali vyššie percento úrazov.

Coffee break

Spraviť si kratšiu prestávku počas pracovného dňa, je taktiež veľmi prínosné na zvýšenie produktivity. Pretože každý kto vykonáva rovnakú činnosť dlhší čas, postupne pociťuje útlm, robí viac chýb a stráca koncentráciu. Mal by si preto dopriať kratšiu prestávku – či už sa poprechádzať, zmeniť činnosť, alebo dať si kávu – účinok sa dostaví okamžite a človek môže pokračovať v práci efektívnejšie a kreatívnejšie.

Pre akú kávu by sa zamestnávateľ teda mal rozhodnúť?

Na trhu s kávou je pomerne veľká ponuka rôznych značiek a druhov káv. V ponuke nájdeme odrodové kávy, zmesi rôznych druhov káv, arabiky / kyslejšie/, robusty /horkejšie/, kapsulové a instantné. Ako potom vyhovieť všetkým zamestnancom, tak , aby im káva chutila a nechodili si po kávu do vedľajšej kaviarne? Čo sa negatívne prejaví na pracovnom čase a odbiehaním z pracoviska. Odpoveď je taká, že všetkým určite nevyhoviete, niekto má rád horkejšiu a niekto zase kyslejšiu. Viete si však zvoliť takú kávu ktorá by chutila väčšine a to je najdôležitejšie. Do firiem, kancelárii a prevádzok preto odporúčam siahnuť po zmesi káv, ktorá je určená na každodenné pitie – to znamená, že je neutrálnejšia, bez výrazných horkých a kyslých pachutí.

Odborníci zo slovenskej pražiarne PRESSBURG COFFEE vyvinuli špeciálnu zmes GRAND CAFFEE určenú do firiem, kde je väčší kolektív ľudí. Podarilo sa im dosiahnuť až 80%-nú spokojnosť všetkých kávičkárov, čo je veľmi vysoké percento.